ЗА ШТО ЈА ОБВИНИ КАЗНЕВ: Ле Пен стравува од нови напади

Кандидатката за претседател на Франција, десничарката Марин Ле Пен вели дека се плаши од нов терористички напад во Франција во наредните денови, пишува „Daily Express“. Таа изјави дека „знае“ дека терористичката група „Исламска држава“ планира неколку жестоки напади во земјата пред изборниот ден. „Да, верувам дека може да има друг напад пред првиот круг од претседателските избори во неделата. ...

⇐ DailyФактор ⇒