Некој снимил многу чудесна фотка од облаци: Теоретичарите на заговори многу се вознемириле

Патникот Илја Катсман од австралискиот град Аделаида од авион успеал да сними феноменална глетка од облаците. „Оваа уникатна формација од облаци ја снимив на летот од Перт до Аделаида“, напишал Катсман во описот на фотографиите кои ги објавил на Инстаграм. Набрзо фотографиите на својот профил на Фејсбук ги споделила австралиската авиокомпанија Virgin , со која летал Катсман кога ги снимил ...

⇐ DailyIndex24.mk ⇒