Напад врз руското ФСБ, има убиени

Во градот Хабаровск денеска било нападнато приемното одделение на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) при што загинале еден посетител и еден припадник на службата, пренесува агенцијата РИА повикувајќи се на секторот за односи со јавноста, додека другите медиуми јавуваат за три жртви. Според официјалното соопштение напаѓачот влегол во делот каде што се примале странки, но не успеал да ја ...

⇐ DailyТочка ⇒