Најмалку три жртви на протестите во Шарлотсвил

Најмалку три лица загинаа, а 35 се повредени, синоќа во американскиот град Шарлотсвил во државата Вирџинија, каде избија жестоки судири меѓу националисти и антирасисти. Една жена (32) загина, а 19 лица беа повредени, кога автомобил влета во група демонстранти во центарот на Шарлотсвил. Двајца американски полицајци загинаа во несреќа со хеликоптер, што се урна во шумскиот предел на градот. ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒