Најмалку четворица убиени во напад со камион врз војници во Ерусалим

Најмалку четири лица беа убиени, а 15 се ранети во нападот со камион врз израелски војници во Ерусалим, јави полицијата, цитирана од британските медиуми. Најмалку четири лица беа убиени, а 15 се ранети во нападот со камион врз израелски војници во Ерусалим, јави полицијата, цитирана од британските медиуми. Еден од ранетите се наоѓа во тешка состојба. Камионот се втурнал во група војници, кои ...

⇐ DailyАлфа ТВ ⇒