Светскиот наталитет е намален за половина од 1950 година, и постојат големи разлики според животниот стандард во одделни земји, се наведува во студија на ...
сите 12 | | | веќе видена

Синоќа во неколку градови во Бугарија имаше незадоволство од страна на граѓаните. Во Варна, Перник и Софија беа организирани протести и блокади. Во Варна, ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојбата во медиумите и говорот на омраза во Србија е најлош во споредба со сите земји на Балканот, изјави за весникот „Данас“ Паулин Адес-Мевел од ...
сите 8 | | | веќе видена

Користењето на опцијата "Google Earth" понекогаш може да биде многу збунувачко, посебно кога при пребарувањето на некое место, пред очите ќе ви се појави, да ...
| | веќе видена

next