Американската Влада ги зголеми за двојно проценките за штетите што економијата на САД ги трпи од делумната блокада на федералните органи, јави денеска ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, кому му истече забраната за извршување на јавна функција, соопшти дека се кандидира во рамки на неговата ...
сите 15 | | | веќе видена

На денешен ден - 16 јануари 16 јануари 2019 1547.- Кнезот Иван Четврти, во историјата познат како Иван Грозни, во Москва бил крунисан за руски цар. За време ...
сите 7 | | | веќе видена

Косовската царина денеска презентираше три нови печати, кои ќе се користат во албанското пристаниште Драч, објави КТВ. Печатите ќе се користат на „граничниот ...
сите 5 | | | веќе видена

САД не се покажа добро во улога на меѓународен арбитер и не успеа да ја зајакне глобалната безбедност – изјави денеска портпаролката на руското МНР, Марија ...
сите 7 | | | веќе видена

Жена го убила својот сопруг, бидејќи го критикувал нејзиното готвење, пренесува руската полиција. Таа несреќниот маж го прободела 35 пати. Четириесет и три ...
сите 8 | | | веќе видена

Амбасадорите на земјите членки на Европската Унија дадоа согласност за воведување санкции против руските разузнавачи, Руслан Боширов и Александр Петров, кои се ...
сите 20 | | | веќе видена

Седумнаесетгодишниот Дамир е изрешетаното момче синоќа во центарот на Нови Пазар, пренесува „ Курир.рс “. Неофицијално, убиецот му пришол и со огнено оружје го ...
сите 4 | | | веќе видена

Поради климатските промени и уништувањето на шумите можно е да исчезнат повеќе од половина видови кафе во светот, меѓу кои и популарните комерцијални кафиња ...
сите 11 | | | веќе видена

Франција ќе ги интензивира своите подготовки во случај на брегзит без договор,соопшти Елисејската палата, јави дописникот на МИА. Премиерот Едуар Филип утре ќе ...
сите 11 | | | веќе видена

Истрагата покажа дека разбојници не ги убиле тројцата истражувачки новинари во Централноафриканската Република (ЦАР) пред половина година, туку биле жртви на ...
сите 2 | | | веќе видена

next