Оваа одлука со осум гласа за и еден против ја донесе Одборот на супервизори на градот. Со таквата одлука Сан Франциско стана прв од големите американски ...
сите 16 | | | веќе видена

Американското Федерално истражно биро (ФБИ) почна истрага против корпорациските гиганти Џонсон енд Џонсон, Сименс, Џенерал електрик и Филипс поради сомнение ...
сите 14 | | | веќе видена

„Не кажувај никому“ е насловот на потресниот документарен филм во Полска за случаите на сексуално злоставување на малолетници во Црквата. По неговото ...
сите 14 | | | веќе видена

Повеќе илјади Чеси протестираа денеска во Прага, трета седмица по ред, против новата министерка за правда Марија Бенесова, стравувајќи дека би можела да влијае ...
сите 8 | | | веќе видена

Различните погледи за постоењето на вооружените сили ги продлабочи поделбите во тричленото Претседателство на БиХ Претставникот на хрватската заедница во ...
сите 17 | | | веќе видена

Девет лица загинаа во вчерашниот напад врз луксузниот хотел „Перл Континентал“ во пакистанскиот пристаништен град Гвадар.Меѓу загинатите петмина се цивили, а ...
сите 10 | | | веќе видена

Руската сојузна безбедносна служба (ФСБ) го приведе 26-годишниот Георгиј Гуев поради сомнение дека давал финансиска помош на терористичката „Исламска држава“. ...
сите 13 | | | веќе видена

Мексичките власти во текот на минатата недела на подрачјето Гвадалахара, пронашле 35 тела, објавија мексичките обвинители.Обвинителот Герардо Солис изјави дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ и бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска телефонски разговараа за билатералните односи и соработка и за можностите за ...
сите 19 | | | веќе видена

next