Швајцарската полиција денеска откри и заплени пет килограми марихуана во автобус со српски регистерски таблички. Како што јави Танјуг, полицијата притоа ...
сите 26 | | | веќе видена

Со мнозинство гласови на пратениците, Европскиот парламент донесе Уредба за правата на патниците во железничкиот сообраќај. Според неа, доколку возот доцни од ...
сите 21 | | | веќе видена

Африканскиот потпретседател на Светска Банка, Хафез Ганем, изјави дека Танзанија ќе добие заем од 300 милиони долари за подобрување на образованието, но откако ...
сите 8 | | | веќе видена

Републиканецот Рик Скот е победник во оспоруваната изборна трка во државата Флорида за место во американскиот Сенат, покажаа резултатите од рачното повторно ...
сите 9 | | | веќе видена

Украинскиот премиер, Владимир Гросман, ги обвини локалните власти за избувнувањето на кризата околу цените на гасот поради што илјадници домаќинства останаа ...
сите 6 | | | веќе видена

Шпанската влада започна амбициозен план за промена на електроенергетскиот систем на земјата до 2050 година. Во обид целосно да ја декарбонизира својата ...
сите 11 | | | веќе видена

Еден човек е уапсен откако се полеал со вино и потоа се обидел да се самозапали во воз во Франција. Според извештаите, човекот се налутил откако кондуктерот му ...
сите 14 | | | веќе видена

Hövding 2.0 е воздушното перниче произведено од шведска старт-ап компанија. Функционира така што се активира при сообраќајна несреќа на велосипедисти а ги ...
| | веќе видена

next