Ирската Влада соопшти дека на 26 октомври ќе се одржи референдум за укинување на законот со кој се казнува богохулењето. Бласфемијата (богохулство) во Ирска е ...
сите 15 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Сите гости се безбедни и хотелот продолжува непречено да работи, соопшти вечерва управата на белградскиот хотел Хилтон по пожар поради кој беше евакуирана ...
сите 19 | | | веќе видена

Единаесетмесечно бебе почина на лет на „Катар ервејз“ рано утрово. Како што пишува, „Дејли мејл онлајн“, единаесетмесечното момче, Арнав Варма било на лет со ...
сите 12 | | | веќе видена

Околу 88 отсто од граѓаните во четири општини во северниот дел на Косово, каде што живее мнозинското српско население, не веруваат на ниту еден српски ...
сите 7 | | | веќе видена

„Некогаш, животот ви дава лимон. Некогаш ви дава банани. А некогаш го дава она што најмалку го очекуваш “. Испораката на банани што се донирани во едно крило ...
сите 17 | | | веќе видена

Двајца припадници на локалните безбедносни сили загинаа, а двајца се повредени при експлозијата на рачно изработена бомба во југоисточниот турски округ Шарнак, ...
сите 15 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи соопшти во вторникот дека ги повикало на разговор амбасадорите на Швајцарија и на Холандија поради неоснованите ...
сите 12 | | | веќе видена

Швајцарските граѓани во недела излегуваат на два референдума со кои сакаат да ја заштита својата храна и земјоделство, а во истиот ден ќе одлучуваат и за ...
сите 8 | | | веќе видена

next