Боливиската полиција соопшти дека во судир на два автобуса загинале 22 лица, а 37 се повредени.Несреќата се случи на пат кон градот Чалапати, кој е оддалечен ...
сите 15 | | | прочитана: 214 | веќе видена

Германската служба за заштита на уставниот поредок го прогласи за сомнително делувањето на партијата АФД. Од таквиот сомнеж, оваа партија мора нешто да научи, ...
сите 13 | | | прочитана: 209 | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го посети денеска Чад поради официјално обновување на односите меѓу Израел и таа централноафриканска држава по речиси 50 ...
сите 14 | | | прочитана: 205 | веќе видена

„Енвер Хоџај и Кадри Весели кажаа дека е нивна идејата за воведување такси од 100 проценти, а Весели е човек на Тачи. Тоа е заедничка игра во која, по се ...
сите 19 | | | прочитана: 192 | веќе видена

Сведок на судењето на Хоакин Ел Чапо Гузман изјави дека обвинетиот мексикански наркобос му платил 100 милиони долари мито на поранешниот претседател на ...
сите 21 | | | прочитана: 191 | веќе видена

Шокантните сцени од авионот кој се урна на автопат и усмрти 11 лица кога пилотот ја загуби контролата за време на аеромитинг беа прикажани вчера во Лондон на ...
сите 21 | | | прочитана: 177 | веќе видена

„Ова е најголема количина на кокаин запленета во историјата на Латвија“, изјави денеска шефот на криминалистичката полиција Андреј Гришин. Според неговата ...
сите 15 | | | прочитана: 163 | веќе видена

Белоруската манекенка која минатата година изјави дека имала докази за руско мешање во изборот на Доналд Трамп, уапсена била на 17 јануари на аеродромот во ...
сите 18 | | | прочитана: 155 | веќе видена

Пред некој ден во автобус се случи една крајно апсурдна ситуација. Се качи една постара женичка, застана веднаш до седиштето каде седеше мојата осумгодишна ...
сите 16 | | | веќе видена

Писма со сомнителна индустриска супстанца , наменети за грчките факултети биле пресретнати од полицијата. И овие писма се исти како и претходните 32 испратени ...
сите 7 | | | веќе видена

Француската агенција за лекови соопшти дека вчера повлекла четири серии на антибиотици во прав за деца и бебиња од лабораторијата Сандоз, јави дописникот на ...
сите 7 | | | веќе видена

next