Градоначалниот на еден романски град во вторникот ги пресече комуникациските кабли во својот град, оставајќи ги училиштата без интернет за време на едно клучно ...
сите 2 | | | веќе видена

Најмалку шест лица загинаа денеска, а 20 се повредени во серија експлозии, кои одекнаа во близина на шиитски храм и гробишта во Кабул, соопштија авганистански ...
сите 5 | | | веќе видена

Полицијата во Пожаревац поднела кривична прјва против 32-годишен работник во пекарница од околината на Белград, кој се сомничи за кривичното дело проневера на ...
сите 2 | | | веќе видена

Повеќе од една третина од американските католици поради педофилската криза во Католичката црква размислуваат да ја напуштат црквата, што е многу поголем број ...
сите 6 | | | веќе видена

Околу 1,7 милиони луѓе имаат потребна од хуманитарна помош во самопрогласениот регион Сомалиленд, соопшти денеска глобалната хуманитарна организација Оксфам. ...
сите 2 | | | веќе видена

Втор пат за една седмица, членови на грчката анархистичка група Рубикон „го нападнаа“ објектот на Министерството за животна средина на Грција, јави ...
сите 4 | | | веќе видена

Откако 50 луѓе беа испотепани во терористички напад на лудак во две џамии, на премиерката и на пратениците на Нов Зеланд им беа доволни само 72 часа за да ...
сите 2 | | | веќе видена

Москва изрази нездоволство што полските власти не го поканија претседателот Владимир Путин на церемонијата со која во чест на 80-годишнината од почетокот на ...
сите 2 | | | веќе видена

next