Макрон е во предност пред вечерашнава ТВ дебата на претседателските кандидати во Франција

Со 24 отсто поддршка Емануел Макрон ја потврди својата предност во однос на неговите противкандидати Марин Ле Пен, Франсоа Фијон и Жан-Лук Меланшон, покажа последната анкета на ИФОП за Цњуз, Пар Мач и Суд радио, непосредно пред вечерашнава последна телевизиска дебата на единаесетте претседателски кандидати. Како што јавува дописникот на МИА од Париз, кандидатката на Националниот фронт, Марин Ле ...

⇐ DailyСител ⇒