Лажна сметка од претседателската вечера ги збуни француските медиуми

Еден интернет-портал во Франција негодува поради високата сметка на вечерата меѓу двата претседатели Емануел Макрон и Доналд Трамп, заедно со нивните сопруги во ресторанот Жил Верн на Ајфеловата кула, но без притоа да провери дека сумата од 82.345 евра за која зборува е измислена од страна на белгискиот сатиричен портал „Нордпресс“, јавува дописникот на МИА од Париз.Оваа лажна информација на ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒