Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, кому му истече забраната за извршување на јавна функција, соопшти дека се кандидира во рамки на неговата ...
сите 15 | | | веќе видена

Франција ќе ги интензивира своите подготовки во случај на брегзит без договор,соопшти Елисејската палата, јави дописникот на МИА. Премиерот Едуар Филип утре ќе ...
сите 11 | | | веќе видена

Камила предизвика застој во регионалниот железнички сообраќај во Ил де Франс (парискиот регион), јавува дописникот на МИА. Камилата се шетала на железничката ...
сите 3 | | | веќе видена

Над 10 000 ученици денеска не отидоа на училиште , туку се приклучија на мирните протести против глобалното затоплување. Демонстрантите излегоа на протест и ...
сите 9 | | | веќе видена

Екстремната десничарска група „Пегида“ организира антиисламски протести пред џамија во Холандија. Протестот се одржа пред џамијата „Аби Бакр Исидик“, која е ...
сите 2 | | | веќе видена

Авионот на рускиот претседател Владимир Путин од типот „Ил-96-300ПУ“ чини над 500 милиони долари и е опремен со најнапредна технологија. Напредната технологија ...
сите 23 | | | веќе видена

Амбасадорите на земјите членки на Европската Унија дадоа согласност за воведување санкции против руските разузнавачи, Руслан Боширов и Александр Петров, кои се ...
сите 20 | | | веќе видена

„Анкапарк“ − гигантскиот забавен парк кој напролет ќе биде отворен во главниот град на Турција стана тема на критиките на опозицијата упатени кон власта, пред ...
сите 2 | | | веќе видена

Британскиот Дом на лордовите отвори простор за донесување закон со кој ќе се забрани фотографирањето под здолништата на жените. Измените на законот ги најави ...
сите 15 | | | веќе видена

next