Не само што критичарите тврдат дека нема никакви квалификации за таа позиција, изборот на Витекер е проблематичен и поради неговото учество во измама , кога ...
сите 2 | | | веќе видена

Зимата ги покажа забите во цела Европа, а неверојатна снимка од шпанскиот остров Тенерифе кружи на интернет.Најголемиот остров од Канарските острови, на кој ...
сите 5 | | | веќе видена

Украинскиот премиер, Владимир Гросман, ги обвини локалните власти за избувнувањето на кризата околу цените на гасот поради што илјадници домаќинства останаа ...
сите 5 | | | веќе видена

Третиот состанок на новинари кои известуваат за животната средина од медитеранските земји денеска се собраа во Барселона. На состанокот покрај учеството на ...
сите 6 | | | веќе видена

Африканскиот потпретседател на Светска Банка, Хафез Ганем, изјави дека Танзанија ќе добие заем од 300 милиони долари за подобрување на образованието, но откако ...
сите 7 | | | веќе видена

За три недели во Хамбург ќе се одржи партискиот конгрес на ЦДУ, на кој Ангела Меркел по 18 години ќе го предаде лидерското место во партијата. За нејзин ...
сите 10 | | | веќе видена

Здружението „Новинари за човекови права“ (Journalists for human rights) за 19 ноември, Светскиот ден на тоалетите, алармира за состојбите со санитарните јазли. ...
сите 2 | | | веќе видена

Идентификувани се нарачателите на убиството на новинарката Дафне Каруана Галиција, која минатата година беше убиена во Малта, во атентат со автомобил бомба, ...
сите 11 | | | веќе видена

Влијателни личности во Германија се обидуваат да ја убедат Владата во Берлин да не дозволи кинески компании, како „Хуавеи“, да ја градат инфраструктурата за ...
сите 6 | | | веќе видена

Понекогаш одговорите на најголемите мистерии лежат на местото каде што нема ни да помислите да ги барате. Европската вселенска агенција (ESA) пронајде остатоци ...
сите 3 | | | веќе видена

next