За да обезбедат непречен џума намаз, муслиманска молитва во петок напладне, жителите на Стокхолм направија обрач околу џамијата во главниот град на Шведска и ...
сите 3 | | | веќе видена

На американскиот претседател Доналд Трамп му се допаѓа севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и тој смета дека не се потребни дополнителни санкции кон Пјонгјанг, ...
сите 22 | | | веќе видена

Деновиве стана повторно актуелна приказната за Македонецот Борче Ристевски(54) кој брутално си ја уби сопругата во Австралија, а дури сега го призна убиството. ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Централнот регистар на копитари во Хрватска на крајот на 2018 година се регистрирани 23.649 коњи и 3.683 магариња. Хрватска во 1998 година имала само 4.270 ...
сите 2 | | | веќе видена

Во соопштението се наведува дека уапсените планирале да убијат што е можно повеќе “неверници“. Во операцијата за апсење учествувале околу 200 полицајци. ...
сите 16 | | | веќе видена

Шефови на дипломатии на земјите членки на Организацијата за исламска соработка (ОИС) упатија барање до Обединетите нации (ОН) и другите меѓународни и ...
сите 8 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 47 | | | веќе видена

Бројот на жртвите во несреќата на реката Тигар кај Мосул порасна на 100, а најголем дел тоа се жени и деца кои ја славела Курдската нова година и доаѓањето на ...
сите 23 | | | веќе видена

next