Дете висеше обесено за вратот 40 метри над земјата на панорамско тркало во кинески лунапарк, на кое се возело без придружба. На страшната снимка се гледа се ...
сите 2 | | | веќе видена

Освен во храна и мртви риби, криумчарите на дрога се обидуваат дрогата да ја пренесат сокриена во технички апарати, мобилни телефони, патики... Секоја година ...
сите 18 | | | веќе видена

Баш кога ќе се откажеме од своите соништа и кога ќе помислиме дека нема повеќе надеж, се случува нешто што ни дава сила и мотивација да одиме понатаму. Удона и ...
сите 3 | | | веќе видена

Италијанската полиција уапси 18 лица во голема акција во Реџо Калабрија, под сомнение за мафијашки активности, вклучувајќи го и градоначалникот на Делиануова ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот стратег на американскиот претседател Доналд Трамп, Стив Бенон, ќе се обиде да направи широк сојуз на националистичките лидери и партии во Европа, ...
сите 14 | | | веќе видена

Копенхагенската полиција уапси седум лица во координирана акција во неделата, како реакција на ескалација на насилството меѓу бандите во градот. Тие добија ...
сите 16 | | | веќе видена

Со помош на турските претставници од претседателскиот комитет при КФОР, девет училници беа целосно реновирани и свечено отворени во основното училиште Хазиз ...
| | веќе видена

Војници во свечени униформи лежат испружени на улицата. Вооружените, се соочија со напаѓачите, за потоа да се фрлат на земјата без да пукаат. Други, пак, бегаа ...
сите 96 | | | веќе видена

Хрватска предложи зголемување на возраста за пензионирање, која од 2031 би била 67 години, на што синдикатите одговорија дека ќе протестираат против предлогот. ...
сите 9 | | | веќе видена

next