Американскиот претседател Доналд Трамп си го губи времето со обидите за изработка на израелско-палестiнски миров план, оцени денеска министерката за правда на ...
сите 3 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека пресудата на Европскиот суд за човекови права (ЕЦХР) во врска со водечкиот опозициски политичар е ...
сите 25 | | | веќе видена

Селаните од јужната држава Тамил Над во Индија жалат поради смртта на 14-годишно девојче кое почина во циклонот Гаја, откако била принудена да спие одделно, ...
сите 6 | | | веќе видена

Талибанците соопштија дека не се вмешани во вчерашниот самоубиствен напад во Кабул, при што загинаа 55 лица, а над 70 се повредени. Нападот беше насочен врз ...
сите 44 | | | веќе видена

Белата куќа му ја врати новинарската акредитација на Џим Акоста, репортерот на Си-ен-ен, која му беше одземена по вербалниот инцидент на прес-конференција на ...
сите 103 | | | веќе видена

Поранешниот банкар со француско – швајцарско потекло, државјанин на Франција, а во Грција обвинет за перење пари Жан Клод Освалд, вчера успеал да се ослободи ...
сите 57 | | | веќе видена

Младите Севернокорејци не чувствуваат верност кон Ким Јонг-ун и се индиферентни кон политиката, според сведочењето на пребегнувачот од Северна Кореја, кој беше ...
сите 16 | | | веќе видена

Куќите се наоѓаат во близина на резиденцијата на Путин во близина на Москва. Овој неофицијален руски весник ги објавил резултатите на истражувањето според кое ...
сите 38 | | | веќе видена

next