Светската музичка индустрија заработила 19,1 милијарди долари во 2018 година, најмногу од 2006 година, соопшти Меѓународната федерација на фонографски ...
сите 6 | | | веќе видена

Социјалните мрежи Twiter и Facebook имаат рок од девет месеци да се усогласат со рускиот закон за податоци.Во текот на овој период овие две компании мора да ги ...
сите 7 | | | веќе видена

Во загрепскиот музеј „Мимара“ синоќа бил претставен проектот „Златен брег“ на Едо Маржиќ, голема инвестиција што предвидеува изградба на цело ново гратче на ...
сите 3 | | | веќе видена

Германскиот парламент ја казни ултра десничарската партија Алтернатива за Германија (АфД) со повеќе од 400.000 евра бидејќи за време на предизборната кампања ...
сите 6 | | | веќе видена

Гостин во отвореното Студио 1 беше новинарот Дејан Андоновиќ кој зборуваше за актуелните случувања во светот со главен фокус на пожарот кој ја зафати ...
сите 3 | | | веќе видена

Српските граѓани со месеци протестираат на улица барајќи поголема демократија во земјата. Српскиот силник Вучиќ не покажува подготвеност за разговор пред ...
сите 2 | | | веќе видена

Такси службата „Убер“ која работи на повик преку апликација за мобилни телефони во повеќе земји, планира да исплати бонуси за своите возачи во вредност од 300 ...
сите 10 | | | веќе видена

Ангелите ја оплакуваат разурнатата Богородична црква од Париз. Ако не е спасена, скулптурата „Пиета“ од Никола Кусту навистина може да стане симбол на овој ...
сите 3 | | | веќе видена

next