Албанскиот претседател Илир Мета денеска на средба со папата Франциско во Ватикан му искажа „огромна благодарност“ за извонредниот придонес на Светата Столица ...
сите 13 | | | веќе видена

Мајкл Мур смета дека американскиот претседател Доналд Трамп е пакосен гениј и дека тој ќе биде повторно претседател. Режисерот на документарни филмови даде ...
сите 2 | | | веќе видена

Ураганот Флоренс досега однел 20 животи, вклучувајќи и 1-годишно момче од Северна Каролина. Смртта на малиот Кејден Ли Велча ја потврдиле спасувачите кои го ...
| | веќе видена

Седум лица починаа од прекумерена употреба на наркотици за време на музички фестивал во Виетнам. Локалните медиуми јавуваат дека уште пет лица се во кома, по ...
сите 13 | | | веќе видена

Пред Европската унија и Русија долг е патот пред да се вратат односите во нормала, но потребно е да се одржува дијалог со Русија наместо нејзино изолирање, ...
сите 19 | | | веќе видена

Премиерот на Канада, Џастин Трудо, уште еднаш ги предупреди своите граѓани во никој случај да не користат марихуана пред да патуваат во САД.Имено, за време на ...
| | веќе видена

По зголемената побарувачка на батерии експлодира побарувачката на литиум , кој го има во огромно количество на северот на Португалија. Британската компанија ,, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Барселона денеска истовремено се одржуваат протести и на противниците и на поддржувачите на независноста на Каталонија, а полицијата интервенираше со цел ...
сите 4 | | | веќе видена

Атина не е таа која ја започна сериозната дебата за иднината на Западен Балкан во ЕУ и не е Ципрас тој кој го постави на дневен ред пристапувањето на Република ...
сите 2 | | | веќе видена

next