Републиканецот Рик Скот е победник во оспоруваната изборна трка во државата Флорида за место во американскиот Сенат, покажаа резултатите од рачното повторно ...
сите 9 | | | веќе видена

Швајцарската полиција денеска откри и заплени пет килограми марихуана во автобус со српски регистерски таблички. Како што јави Танјуг, полицијата притоа ...
сите 24 | | | веќе видена

Обемите кои ги имаат денешните метрополи долго време изгледале невозможни. Дури во 19 век градови како Лондон и Пекинг за прв пат успеваат да го задржат бројот ...
сите 2 | | | веќе видена

Состојбата во Демократска Република Конго станува крајно тензична во предвечерието на претседателските избори предвидени за крајот на годината. Актуелниот шеф ...
сите 13 | | | веќе видена

Hövding 2.0 е воздушното перниче произведено од шведска старт-ап компанија. Функционира така што се активира при сообраќајна несреќа на велосипедисти а ги ...
| | веќе видена

Норвешка си потопи еден свој воен брод под команда на НАТО. Бродот се судрил со нафтен танкер при што тој завршил на дното а танкерот ќе мора некогаш да се ...
| | веќе видена

next