Гијом Валет, кој го преживеа нападот во „Батаклан“ во 2015 година, но се самоуби две години подоцна, е официјално признат како 131 жртва на нападите, пренесува ...
сите 2 | | | веќе видена

Даниш Фаруки (38) веќе пет години трага по својата ќерка Алија, која била одведена во Сирија од страна на нејзините мајка и очув, кои биле радикализирани, ...
| | веќе видена

Белград и Приштина наскоро треба да добијат насоки од западните земји за наоѓање конечно решение за косовското прашање, но тие ќе остават простор за евентуални ...
сите 7 | | | веќе видена

Норвешка има стабилна економија со енергичен приватен сектор, голем државен сектор и голема јавна сигурност. Во 1994 година, Норвешка со референдум се откажа ...
сите 2 | | | веќе видена

Кризата е предизвикана од напорите на лидерката Кери Лем за усвојување во парламентот на контроверзниот закон за екстрадиција. Доколку биде усвоен, законот ќе ...
сите 13 | | | веќе видена

Гурбангулиј Бердимухамедов, претседателот на Туркменистан, го именувал својот син Сердар за покраински гувернер, објави државната телевизија. За Сердар се ...
| | веќе видена

Што е 5Г технологија? 5Г мрежите се најновата генерација на поврзаност на мобилен интернет, нудејќи многу поголеми брзини и постабилни врски на смарт ...
сите 3 | | | веќе видена

Флотата повторно е ставена во функција минатиот месец, бидејќи зголемената активност на руските и кинеските морнарици го загрижи Вашингтон Голема воена вежба ...
сите 2 | | | веќе видена

Француски војници денеска отвориле оган врз маж кој им се заканувал со нож пред воена болница во Лион, соопшти полицијата. Притоа напаѓачот е повреден во нога. ...
сите 4 | | | веќе видена

Вицеканцеларот Ханц- Кристијан Штрахе поднесе оставка минатиот месец , откако германските медиуми ја објавија видео снимнката од островот Ибица , каде тој на ...
сите 16 | | | веќе видена

next