Корејската војна само што не започнала: Путин испраќа тенкови и војска на границата со Северна Кореја

Откако Кина неодамна распореди 150 илјади војници на границата со Северна Кореја, сега и Русија на својата страна од границата со таа држава распоредува војници и тешка воена опрема. Рускиот претседател Владимир Путин, како аргумент истакнал дека стравува од бран на бегалци, во случај американскиот претседател Доналд Трамп да нареди воен напад на Северна Кореја, па затоа наредил зајакнување на ...

⇐ DailyТочка ⇒