Kирби: Неодговорно е да се покажат доказите за руското хакирање

Kрајно неодговорно би било да се презентираат доказите врз кои Вашингтон изведе заклучок за вмешаноста на Москва во хакерските напади за време на претседателските избори во САД, изјави портпаролот на Стејт департментот, Џон Kирби, пренесува „Инфоворс“. На редовниот брифинг на Стејт департметнот Kирби беше прашан дали јавноста треба да биде уверена во точноста на заклучоците во извештајот со оглед ...

⇐ DailyДневник ⇒