Каталонија побара од Мадрид референдум за независност

Want create site? With Free visual composer you can do it easy. Владата на шпанската автономна област Каталонија повторно побара од Мадрид референдум за независност, земајќи инспирација од примерот на Шкотска. Барањето е поднесено во отворено писмо до Мадрид, од претседателот Карлес Пучдемон, пишуваат светските агенции. Богатиот ентитет во североисточна Шпанија со население од 7,5 милиони жители, ...

⇐ DailyТера ТВ ⇒