ИД ја презеде одговорноста за нападот на Елисејските полиња во Париз

Одговорноста за вчерашниот напад на Елисејските полиња во Париз во кој е убиен еден полицаец, а двајца сериозно повредени ја презеде милитантната група Исламска држава. Францускиот претседател Франсоа Оланд оцени дека тоа а терористички чин и најави „апсолутна претпазливост“ пред претседателските избори на 23 април. Парискиот булевар Елисејски полиња синоќа повеќе изгледаше на воена зона отколку ...

⇐ DailyСпектра ⇒