Грција ја зафати силно невреме

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави.Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија меѓу останатите и Лепотокарија, Парајлија, Неа Врасна, Парга, Ханиоти, Пефкохори, Трикали и Торони.Температурата во одделни места била околу 15 степени Целзиусови.Во дел од градовите од ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒