ФРАНЦИЈА ПОД ОПСАДА: Во пресрет на изборите откажани сите претседателски собири-Оланд најавува внимание!

Последниот ден од кампањата за претседателските избори во Франција е пореметен поради екстремистичкиот напад на Шанзелизе (Елисејските полиња), во центарот на Париз, во кој е убиен еден полицаец, додека двајца полицајци и една туристка се повредени. Францускиот претседател Франсоа Оланд вети во телевизиска изјава апсолутно внимание да се обезбедат претседателските избори, чиј прв круг се одржува ...

⇐ DailyФактор ⇒