Франција ги мобилизира безбедностите сили за изборите в недела

Франција соопшти дека безбедносните сили се целосно мобилизирани за претстојните претседателски избори, по убиството на полицаецот на Шанзелизе од страна на ИД, кое фрли сенка на последниот ден од непредвидливата кампања.Во првиот круг од гласањето од двете фази на изборните кое треба да се одржи в недела, Емануел Макрон се уште ја држи својата позиција како главен фаворит.Анкета што беше ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒