(ФОТО) Пукање во Шведска, тројца повредени

Три лица се повредени ова утро во синдикатот во Малме, Шведска. Двајца од повредените се во лоша состојба, објави ТАСС, повикувајќи се на весникот "Südspenska dagbladet". Во времето на пукањето имало помеѓу 70 и 100 луѓе во објектот. Местото е обезбедено од полицијата. Според портпаролот на локалната полиција, полициските службеници ги испитуваат сведоците за тоа што се случило. Тие рекле дека ...

⇐ DailyФактор ⇒