Во експлозија на автомобил-бомба во Ирак загинаа најмалку 23 лица

Во шиитскиот округ во јужниот дел на Багдад денеска експлодираше автомобил-бомба при што загинаа најмалку 23 лица, а повеќе од 45 се повредени, соопшти локалната полиција. Експлозијата се случила во прометна улица во населбата Амил.

⇐ DailyНова Македонија ⇒