Едeн загинат во несреќа во забавен парк во Турција

Инцидентот се случил во градот Киршехир, кога вагонче излетало од шините од височина од пет метри и паднало врз еден маж. Загинатиот бил татко на едно од децата што се возеле на вовчето. Неговиот син и уште две деца се повредени и пренесени в болница. По несреќата, раководството го затворило паркот. Менаџерот и управувачот на рекреативното вовче се задржани на распит.

⇐ DailyКурир ⇒