Џонсон: Му кажавме на Трамп дека Русија ги хакираше мејловите

Како што пренесуваат американските медиуми, Џонсон изјавил дека „сосема е јасно дека хакирарањето на мејловите на демократите дошло од Русите“. Шефот на британската дипломатија Борис Џонсон изјави дека Велика Британија на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп и на неговата екипа им соопшти дека Русија е способна за различни валкани трикови и дека е одговорна за хакирањето во текот на ...

⇐ DailyАлфа ТВ ⇒