Демократска сенаторка тврди дека Трамп наскоро ќе се повлече

Сенаторката и членка на Комитетот за правосудство Дајан Фајнштајн, изјави дека Трамп „наскоро ќе го напушти претседателскиот кабинет“, пренесува Independent. Таа сугерираше дека Трамп попрво ќе даде отказ, отколку да биде принуден да си замине. Фајнштајн им се обрати на демонстрантите против Трамп во Лос Анџелес, кои сакаа да дознаат зошто Конгресот не се потруди посилно да го исфрли. Веќе ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒