БУРА КАЈ МАКАРСКА: Погледнете како дува ветер со брзина од 200 на час! (ВИДЕО)

Во Хрватска на Биоково, на највисокиот врв Свети Јуре, температурата се спуштила на минус 17,6 степени Целзиусови, а во Макарска утрово е забележана температура од - 2 степени. Надлежните ги предупредуваат возачите да бидат внимателни на патиштата во близина на Макарска, поради силни удари на ветер. Погледнете го видеото кое е снимено во близина на Макарска:

⇐ DailySky MK ⇒