Белата куќа во одбрана на Трамп: Претседателот не ја слушна Меркел

Американскиот претседател Доналд Трамп предизвика помал дипломатски скандал бидејќи одби да се ракува со германската канцеларка Ангела Меркел, при нејзината посета на Белата куќа. Двајцата лидери беа седнати пред американските и пред германските медиуми, а на инсистирањето на новинарите да се ракуваат поради фотографирање, Трамп воопшто не реагираше. Од Белата куќа соопштија дека „Трамп не го ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒