Асанж: Денешниот ден е важна победа како за мене, така и за ОН

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на еквадорската амбасада во Лондон , откако Шведска ја прекина истрагата против него што ја водеше под обвинение за силување, пренесоа француските медиуми.Асанж, меѓутоа, подвлече дека неговата правна битка не е завршена.-Суштински војната ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒