Анкета: Трамп најлош претседател во изминатите 70 години

Американскиот претседател Доналд Трамп има најнизок рејтинг во првите шест месеци од мандатот во однос на неговите претходници во изминатите 70 години, покажуваат резултатите од анкетата на Еј-би-си и на „Вашингтон пост“.Во анкетата имало прашања за компетентноста на Трамп на светската сцена, неговата ефективност, републиканскиот план за здравствена заштита, како и за улогата на Русија на ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒