20 деца загинаа во сообраќајна несреќа во Јоханесбург

Најмалку 20 деца загинаа кога училишниот минибус што ги превезувал удрил во камион и во него избил пожар. Несреќата се случила во најголемиот град во Јужна Африка, Јоханесбург, соопшти локалната итна служба. – Потврдено е дека загинаа 20 деца, изјави портпаролот на итната служба Расел Меиринг. Повеќето деца биле заробени во завтобусот и веднаш починале при сударот, додаде тој. Неколку деца ја ...

⇐ DailyВест ⇒