Во вчерашниот натпревар помеѓу екипите кои имаат ист сопственик „Ред Бул“, Лајпциг и Салцбург заврши со победа од 2:3 на гостите. Салцбург имаше предност од ...
сите 2 | | | веќе видена

Кристиано Роналдо уште еднаш ја воодушеви спортската јавност со пораката која ја испрати до едно дете во Уругвај. Пред неколку дена во Уригвај беше избегната ...
сите 3 | | | веќе видена

Јувентус и Сасуоло денес се сретнаа во рамките од четвртото коло во италијанската Серија, а ова е дуел на двете непоразени екипи во Серија А. На оваа средба на ...
| | веќе видена

Американската тинејџерка Аманда Анисимова не успеа да стигне до сензационална титула на Јапонија опен во Хирошима, откако по патот од квалификациите, загуби во ...
| | веќе видена

Канело Алварез му го нанесе првиот пораз во професионалната кариер на Генади Головкин, победувајќи го за шампионските појаси во средна категорија во верзиите ...
сите 2 | | | веќе видена

Крилиниот напаѓач на Њукасл, Кенеди постигна фантастичен погодок на еден од тренинзите. Овој фудбалер пристигна од Фламиненсе во Челзи како голем потенцијал и ...
сите 2 | | | веќе видена

Скаутската служба на Челзи може да се пофали дека била прва што го открила Килијан Мбапе во 2012 година кога тој имал само 13 години и доминирал во ...
| | веќе видена

Легендата на Звезда и денешен тренер на кинескиот Гвангжу покажа солидна физичка подготвеност и покрај годините. Тимот на Драган Стојковиќ Пикси , Гвангажу ...
| | веќе видена

next