Упорноста, доследноста и дисциплината на Јапонците ни се добро познати. На атлетскиот маратон што се одржа во Фукоки, уште еднаш се докажа упорноста на дело. ...
| | веќе видена

Oва секако ќе ги израдува навивачите на Ливерпул. После катастрофалните грешки кои ги направи финалето од Лигата на шампионите минатата година, Лорис Кариус ...
| | веќе видена

Навивачот на Јувентус, Марио Серафини почина вчера во 77-та година од животот, а неговиот погреб ќе се одржи во сабота. Како што е вообичаено некролозите за ...
сите 2 | | | веќе видена

Нови детали од „Фудбал Ликс“ овој пат познатиот менаџер е во прв план. Од ден во ден во јавноста се појавуваат бројни информации поврзани со фудбалерите и ...
| | веќе видена

next