Американецот Хорхе Масвидал во саботата навечер го шокираше англискиот фаворит Дарен Тил во главниот меч на УФЦ Лондон во „О2 Арената“, а тепачката продолжи и ...
| | веќе видена

Навивачите на Ајнтрахт Франкфурт се вистински хит оваа сезона во европските натпреварувања и покажаа како вистински се сака и бодри својот тим. Синоќа фановите ...
сите 5 | | | веќе видена

Кога ќе се спомене Милошевски не е непознато презиме во автомобилизмот. Но, токму поради тоа што таа Маја Милошевска е женско, бевме љубопитни од каде ...
| | веќе видена

Одбојкарскиот клуб Вардар ќе ги одмери силите со Шутова во „Градски Парк“ во Скопје претстојниов викенд. Тие ги повикуваат сите љубители на спортот во недела, ...
| | веќе видена

Aндалузијците би можеле да ја искористат приликата. Тимот на Милан се ноаѓа во жестока борба за Лигата на шампионите и од оваа трка сигурно ќе зависат многу ...
| | веќе видена