Пендаровски и Заев во Брисел и Берлин го однесоа и внатрешниот политички багаж. Ветениот оптимизам од Унијата се заменува со реални прогнози. Евродипломатите ...
| | веќе видена

Стрелец на победничкиот гол за тимот кој е формиран од македонски иселеници беше Роберт Стамболџиев.Ова не им се допадна на навивачите на противничката екипа, ...
сите 4 | | | веќе видена

Грчкиот кошаркарски клуб Панатинаикос објави дека нема да игра во грчката лига во наредната сезона доколку големиот ривал Олимпијакос не биде исфрлен од ...
сите 2 | | | веќе видена