ЕКИПА во Минхен , Стеван Цаневски Исландските ракометари се максимално мотивирани во пресрет на дуелот со Македонија, двете победи над Бахреин и Јапонија ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Повеќе нема дилеми во лошиот однос кој го имаат плејмејкерот на Кралевите и шефот на стручниот штаб на таа екипа, обајцата не се ни погледнаа при излегувањето ...
сите 9 | | | веќе видена

Човекот во сенка, претседателот на Одбојкарската федерација на Македонија, Петар Јовановски, е оној кој по долгогодишна макотрпна работа го дочека успехот на ...
сите 40 | | | веќе видена

Австралија во текот на вчерашниот ден ја победи Сирија со 3:2 на натпреварот на Азискиот куп, но фаворитите мораа да стигнат до победата на многу потежок ...
сите 4 | | | веќе видена

Исланѓаните уште пред почетокот на денешниот меч во Минхен беа свесни дека ќе треба добро да се изнатрчаат против тимот на Раул Гонзалес, а иако во првото ...
| | веќе видена

Екипата на Јувентус вчера во Саудиска Арабија со голот на Роналдо го сруши Милан и го осовои осмиот „Суперкуп“ во својата историја. После натпреварот од Милан ...
сите 4 | | | веќе видена

Имке Вибенхорст во декември стана првиот женски тренер во првите пет лиги на германскиот фудбал, откако беше именувана за лидер на БВ Клопенбург, и сега на ...
сите 3 | | | веќе видена

Шпанскиот голман Давид Де Геа постојано се поврзува со заминување од Манчестер Јунајтед. Одличниот шпански голман на мрежата со „Црвените ѓаволи“ е обврзан со ...
сите 11 | | | веќе видена

next