Фудбалската репрезентација на Бразил во Лондон го совлада Уругвај со 1:0 и така ја продолжи својата неверојатна низа во пријателските натпревари. За Бразилците ...
сите 9 | | | веќе видена

Во најдобрите пет првенства во Европа досега се одиграни од 11 до 13 рунди, а она што е интересно е што се уште имаме екипи кои се без пораз во првенствата, ...
сите 4 | | | веќе видена

Документарниот филм „250 скалила“, работен по идеја на македонскиот новинар Живко Здравковски, а посветен на кошаркарските светски шампиони од Бормио, ќе биде ...
| | веќе видена

Репрезентативецот на Тајланд, Адисак Краисорн направи нешто незапаметено досега. Најдобриот напаѓач на Тајланд кој има прекар „Голф“ направи навистина ...
| | веќе видена

next