Професорката Билјана Ванковска со порака до нашите драги „ментално нестабилни и сакани ракометари“. Драги наши ментално нестабилни и сакани ракометари! ...
сите 3 | | | веќе видена

Фондацијата на Реал Мадрид е бренд кој егзистира во повеќе од 50 држави во светот, а повторно е и во Македонија. Во Охрид се одржува второто издание на кампот ...
сите 13 | | | веќе видена

47 годишниот тренер кој досега го водеше тимот на Хадерсфилд Таун, Дејвид Вагнер повеќе нема да е предводник на овој клуб откако лично побарал да си замине од ...
сите 5 | | | веќе видена

Екипата на Јувентус вчера во Саудиска Арабија со голот на Роналдо го сруши Милан и го осовои осмиот „Суперкуп“ во својата историја. После натпреварот од Милан ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонската репрезентација денеска од 18 часот го игра клучниот натпревар од групната фаза на Мундијалот во Германија и Данска, а решавачкиот дуел за пласман ...
сите 19 | | | веќе видена

Хрватска одигра одлична одбрана и успеа да ја победи и Шпанија со 23:19 за петта победа во нашата група и максимален број на бодови, четири во следната фаза од ...
сите 8 | | | веќе видена

На полувремето со Исланд водиме со 2 разлика (13:11) а популарниот “Министер за одбрана”, голманот на ракометната репрезентација Борко Ристовски не се откажува ...
сите 8 | | | веќе видена

Шпанската ракометна репрезентација на вчерашниот тренинг на кој се подготвуваше за дуелот со нашата репрезентација имаше интересна посета. Пред шпанските ...
сите 2 | | | веќе видена

next