Еибар веќе пет години е во Ла Лига натпреварувајќи се со најголемите шпански клубови и иако секогаш е блиску до зоната за испаѓање, тој може да се смета за ...
сите 4 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Интер, Милан Шкринијар годишниот одмор во Дубаи го искористи да ги „провоцира“ ривалите од Јувентус, потсмевајќи се си нивниот неуспех во ...
сите 2 | | | веќе видена

Синоќа во Прилеп се одржа професионална бокс ревија насловена како Profi Boxing Night Prilep. Бокс спектакл кој ретко се гледа и кој уште долго ќе се памети. ...
сите 5 | | | веќе видена

„Рускиот чекан“ Артјом Лобов го победи поранешниот боксерски шампион Поли Малињаџи во лута борба во бокс без ракавици во Темпа, САД во саботата навечер. Лобов ...
сите 5 | | | веќе видена

next