Кристофер Фрум во послендите неколку години се издвои како убедливо најдобар велосипедист во светот, а потврда за тоа дефинитивно е неговата доминација на Тур ...
сите 8 | | | веќе видена

Кавадаречката фудаблска гордост Тиквеш изминатиов викенд беше дел од интернационален турнир во Англија, натпреварување кое послужи како добра проверка на ...
сите 2 | | | веќе видена

Иако Битола важи за еден од градовите кои имаат долга кугларска традиција, од пред 11 месеци КМФ забрани официјални натпревари во куглање во Битола поради ...
| | веќе видена

Машката ракометна репрезентација на Македонија в недела во 18 часот во Струмица ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското ...
сите 8 | | | веќе видена

Ролс Ројс , Ферари , Бентли , Мустанг, Ламборџини , класични Мерцедеси , американски лимузини Бјуик и Кадилак се оставени од своите сопственици и заборавени на ...
сите 2 | | | веќе видена

Фудбалот има величествени моменти. Но, има и драматични кои ни го кинат срцето. Сега се случи еден таков. Фернандо Риксен, поранешната фудбалска звезда на ...
сите 9 | | | веќе видена

Бразилскиот голман Едерсон, има покажано добра техника, знае да се снајде кога топката му е во нозете, а клупските колеги од Манчестер сити сметаат дека тој би ...
сите 27 | | | веќе видена

По четири кола речиси сите од лигата А од Лигата на нациите (ЛН) се во игра и за директен пласман на ЕП, слично е и со најдобрите четири од другите три лиги, ...
сите 17 | | | веќе видена

Од денеска, 14 јуни во рамки на утринската програма на Македонската телевизија (МТВ) во рамки на утринската програма на МТВ „Македонија наутро“ ќе бидат ...
сите 7 | | | веќе видена

Аталанта ги има најдобрите младинци во Италија. Екипата од Бергамо во финалето на „Енио Тардини“, минимално со 1:0 го победи Интер и стигна до трофејот. Еден ...
| | веќе видена

Последните квалификациски натпревари за ЕП 2020 во овој јунски термин донесоа победи на фаворитите, а Италија и Босна и Херцеговина ги оправдаа очекувањата и ...
сите 6 | | | веќе видена

Викендов на Олимпискиот базен во скопје се одржа традиционалниот пливачки натпревар „Делфин Куп 2019” на кој учествуваа речиси сите македонски пливачки ...
сите 2 | | | веќе видена

next