Конкретниот пример е Марк VI и е произведен во 1980 година. Сето ова не звучи премногу интересно ако не сте љубител на автомобили како овој. Барем додека не се ...
сите 3 | | | веќе видена

На Изборно собрание на Боксерската федерација на Македонија одржано во текот на вчерашниот ден, досегашниот претседател, Примислав Димовски доби едногласна ...
сите 9 | | | веќе видена

Еден од легендарните навивачи во Грција, Макис Мавромихалис, познат како Макис Манавис, или кратко Генералот, до пред 30-тина години беше водач на фановите на ...
сите 2 | | | веќе видена

Низ годиниве во НБА лигата бевме сведоци на многу ситуации во кои главните актери прават очигледни чекори на теренот, но судиите остануваат неми како да се да ...
сите 3 | | | веќе видена

Во текот на денот фудбалерите на Манчестер Јунајтед мораа да внимаваат на патот кон нивниот центар за тренинзи во Карингтон, за да не ги „искршат“ своите скапи ...
сите 3 | | | веќе видена

Кик-бокс клубот Шампион е убедливо најдобриот кик-бокс колектив во Македонија, потврдено и со резултатскиот ефект на Првото национално првенство кое во ...
сите 3 | | | веќе видена

11 години ВМРО-ДПМНЕ како власт поттикнуваше меѓуетнички тензии, создаваше поделби меѓу граѓаните и ја држеше државата изолирана. Таквата матрица на поделби, ...
сите 4 | | | веќе видена

Во таква ситуација има такви исходи како Холандија ја победила Турција, Полска ја победила Шпанија, Грузија ја совладала Србија итн. А во Софија најнеизвесен ...
сите 2 | | | веќе видена

Неофицијално, напаѓачи биле родители на кошаркарите на Вардар, но и дел од самите кошаркари. Инцидентот се случил во последната четвртина кога дел од ...
сите 12 | | | веќе видена

Бројни се предностите на короистење плински боци во домаќинствата. Цената е прифатлива, се работи за еколошки добар извор на енергија, лесно се набавува и ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на фудбалскиот клуб Стеауа Букурешт, Џиџи Бекали изјави дека фудбалерите на неговиот клуб се единствените виновници што романскиот гигант ќе ја ...
сите 3 | | | веќе видена

next