Постарите генерации многу подобро паметат каков фудбалски мајстор беше Јохан Кројф. Пионерот на популатниот „тотал фудбал“ кој денешно време го негуваат екипи ...
| | веќе видена

Често пати во фудбалскиот свет знаеме да прочитаме наслов со најава „новиот Меси“, „новиот Роналдо“, Пеле, Марадона…Сега се појави „новиот Меси“ – во буквална ...
сите 4 | | | веќе видена

Европската ракометна федерација, ЕХФ ги одбра дваесетте најдобри асистенции за изминатата сезона во Лигата на шампионите. Меѓу оние асистенции кои ќе останат ...
сите 2 | | | веќе видена

Германскиот стручњак на кормилото на Ливерпул, Јирген Клоп е дециден дека ќе го напушти фудбалот доколку парите станат најважниот сегмент од оваа игра. Клоп е ...
сите 18 | | | веќе видена

Со пласманот во полуфиналето на Европското првенство за играчи до 21 година, репрезентацијата на Шпанија обезбеди место на олимпискиот турнир кој ќе се игра по ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска со ждрепка во Нион, македонскиот женски фудбалски клуб Драгон 2014 ги дозна противниците во квалификациите за Лигата на шампионите. Првакот на нашата ...
сите 8 | | | веќе видена

Поранешниот шпански одбојкарски репрезентативец, Мигел Анхел Фаласка Фернандез починал од срцев удар за време на семејниот одмор кој го минувал во Италија. ...
сите 6 | | | веќе видена

Белгиецот е еден од неколкуте ѕвезди кои решија своите кариери да ги продолжат на Далечниот Исток, поточно во кинескиот фудбалски шампионат каде добиваа мега ...
сите 2 | | | веќе видена

next