Жиру откри каков став имаат играчите на Арсенал за иднината на Венгер

Позицијата на Арсен Венгер на клупата на Арсенал е се позагрозена по неговиот неуспех да го задржи тимот во топ 4 во Премиер лигата. Договорот на тренерот на „топчиите“ истекува на крајот на сезоната и се понеизвесно дали ќе добие понуда за продолжување на соработката, Сепак, напаѓачот Оливје Жиру вели дека играчите му даваат цврста поддршка на Венгер и сакаат тој да остане на клупата и покрај ...

⇐ DailyДерби ⇒