Започнува СП во ракомет, Македонија стартува утре против Тунис

Денеска започнува Светското првенство во ракомет за мажи. Шампонатот го отвора домаќинот и бранител на круната селекцијата на Франција која игра со Бразил вечерва од 20:45. Македонија ќе биде дел од овој настан, што за нас е петто учество на ракометниот палнетарен собир. Нашата селекција првито меч од групата Ц го игра утре против Тунис утре од 17:45 часот. Освен северноафриканската селекција во ...

⇐ DailyАлфа ТВ ⇒