Захариевски е наследникот на Шенсои во Пелистер

Пред десеттина дена македонскиот прволигаш Пелистер се раздели со стратегот Наџи Шенсои по лошиот настап на дуелите против Лех Познањ во квалификациите за пласман во Лига Европа, а пак денеска дојде потврда од Битола за неговиот наследник и тоа во името на Срѓан Захариевски. Захариевски е поранешен македонски репрезентативец кој во својата играчка кариера освен во Македонија настапуваше во ...

⇐ DailyДерби ⇒