Xiaomi Mi 6 официјално претставен

Според планот, Xiaomi го претстави Mi 6 и како што сугерираа гласините, доаѓа со најновиот Qualcomm Snapdragon 835 процесор и две задни камери. Mi 6 има куќиште со предна и задна страна од заоблено стакло, а меѓу нив е рамка од нерѓосувачки челик. Дизајнот, полирањето и боењето трае 12 дена и се одвива во 40 чекори. Иако Xiaomi секогаш се трудел да понуди повеќе за разумна цена, конечно нешто што ...

⇐ DailyДодај Гас ⇒