Вотсон: Алонсо има 32 милиони причини за останување

Поранешниот возач на Мекларен, Џон Вотсон, не верува дека Фернандо Алонсо ќе се откаже од Формула 1. Вотсон, кој за тимот од Вокинг се тркаше од 1979 до 1983 година смета дека сеуште е рано за шпанскиот шампион да го напушти спортот. „Мислам дека Фернандо има околу 32 милиони причини за останување во Мекларен Хонда. Во некој момент можеби неговата форма ќе се движи во надолна линија, но во ...

⇐ DailyТочка ⇒