Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција. Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот почнува во 17.45 часот во Мец, каде што се одржуваат сите натпревари од групата Б . На другите две средби од 1. коло во оваа група се среќаваат: Словенија – Ангола (14 часот) и Шпанија – Исланд ...

⇐ DailyРепублика ⇒