УЕФА го суспендира Партизан, од клубот тврдат дека казната е условна

Партизан е исфрлен од Европа поради непочитување на финансискиот фер плеј. Агенцијата „Асошиејтед прес“ објави дека белграѓани се казнети со три години неиграње во Лигата на шампиони или Лига Европа бидејќи должи 461.000 евра кон други клубови, 88.000 евра кон вработените и 1,926 милиони евра кон државата. УЕФА, во образложение на својата одлука, нагласи дека претходните казни очигледно не ...

⇐ DailyУтрински ⇒