УЕФА Супер куп, Пандев: Посакувам во Скопје да дојде Манчестер Јунајтед..!

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8. август ќе се одржи на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје. Горан Пандев истакна дека е голема честа која Фудбалската федерација му да укажува и дека ќе стори се за подобра промоција на настанот кој го организираме во Скопје. „ Благодарност за укажаната ...

⇐ DailyСпорт 365 ⇒