УЕФА на една година го суспендира ФК Партизан

Еден од најдобрите фудбалски клубови во Србија, Партизан, со одлука на финансиската комисија на УЕФА во една од наредните три години, во кои преку првенството ќе избори пласмна во европските купови, нема да може да игра европски натпревари, пренесува весникот Спортски журнал на својата интернет страница. Финансиската комисија на УЕФА поради непочитувањето на финансискиот фер-плеј на една година ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒